Počet výsledků: 7

Otevřít filtraci
Datová sada poskytuje přehled vytvořených registrací v centrálním rezervačním systému na očkování proti onemocnění COVID-19 ( https://registrace.mzcr.cz/ ). Záznamy (řádky) datové sady popisují jednotlivé anonymizované registrace, které byly vytvořeny na dané očkovací místo v daný den. Do datové sady spadají také osoby, které již byly očkovány. Registrovaná osoba je definována tak, že spadá do jedné s následujících skupin: (i) osoba je registrovaná a čeká na přidělení možnosti výběru termínu očkování, (ii) osoba obdržela možnost výběru termínu očkování, (iii) osoba provedla výběr termínu a má tedy rezervaci. Popis procesu rezervace a registrace: (1) Osoba se registruje v centrálním rezervačním systému na očkování. (2) Probíhá proces ztotožnění proti centrálnímu registru obyvatel. (3) Po ověření totožnosti čeká osoba na přidělení možnosti výběru termínu (stav před závorou). (4) Po přidělení možnosti výběru termínu si osoba vybírá vhodný termín (stav za závorou). (5) Po výběru termínu má daná osoba provedenou rezervaci termínu na očkování. (6) Po provedení očkování zůstává záznam v datové sadě s blokovanou registrací (zablokovano = ANO) a současně je uveden důvod blokace (blokace_duvod = Ztotožněn, ale již vakcinován).
Datová sada obsahující přírůstkové a kumulativní denní počty provedených testů s rozlišením na prvotesty (počet testů v daném dni po korekci na opakované a kontrolní testy) a opakované testy u stejné osoby na onemocnění COVID-19 dle hlášení laboratoří. Prvotesty jsou k dispozici od 1. srpna 2020 z důvodu úplnosti nahlášených dat jednotlivými laboratořemi na individuální úrovni. V předchozím období existuje riziko neúplnosti těchto individuálních dat a proto do 31. července vycházíme pouze z dat agregovaných, která však neumožňují složitější analytické výpočty. Datová sada již není aktualizována a je nahrazena sadou dostupnou na adrese https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/api/v2/covid-19/testy-pcr-antigenni.csv .
Datová sada s diagnostickými testy na COVID-19 je od 16. 11. 2020 doplněna dle mezinárodních metodik ECDC, které kalkulují při výpočtu míry (%) pozitivních na počtu testů (test positivity rate) na celkový počet provedených testů RT-PCR ( https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/covid-19-testing ). Provedené doplnění datových sad reaguje na zahájení testování antigenními testy v ČR a zajišťuje shodu údajů s mezinárodně publikovanými daty, které ČR hlásí podle metodik ECDC do zahraničí.
Obsah datové sady na úrovni městských části hlavního města Prahy zahrnuje základní epidemiologické parametry (počty diagnostikovaných osob s COVID-19 včetně reinfekcí, počty aktuálně nakažených včetně reinfekcí), které umožní průběžně sledovat základní epidemiologické ukazatele a vyhodnocovat trendy na pozadí dat publikovaných pro celou ČR. Na základě informací z některých malých obcí eviduje správce systému ISIN problémy s přiřazením bydliště obyvatel. Jde o chybu ztotožňování bydliště v reálném čase u minority případů, kdy není uvedeno bydliště z šetření KHS a jsou dostupná pouze data z laboratoří. Bydliště je správně určeno na úrovni kraje a okresu, ale došlo k chybnému přiřazení osob ke konkrétní obci. Případy podle všeho patří do velkých měst, a drobné obce byly přiřazeny omylem. Dalším problémem může být přiřazení správného trvalého bydliště k dané obci u pacienta, který však v obci nepobývá (pouze je tam přihlášen k pobytu) a jeho diagnóza i léčba probíhá jinde. Správce i provozovatel ISIN děkují vedení obcí za zpětnou vazbu, neboť jinak takové chyby nelze odhalit. Publikování dat na úrovni obcí bylo vedeno snahou o bezbariérový informační servis – tato data jsou nyní ve spolupráci se správou základních registrů zpětně validována. Nejde o chyby velkého rozsahu, nicméně je nutné je dořešit. Pro starosty všech obcí je nově připravený nový internetový dashboard, který umožní rychlou zpětnou kontrolu správnosti.
Obsah datové sady zahrnuje základní epidemiologické parametry (počty nově diagnostikovaných osob s COVID-19 včetně reinfekcí, počty aktuálně nakažených včetně reinfekcí) na úrovni obcí ČR. Na základě informací z některých malých obcí eviduje správce systému ISIN problémy s přiřazením bydliště obyvatel. Jde o chybu ztotožňování bydliště v reálném čase u minority případů, kdy není uvedeno bydliště z šetření KHS a jsou dostupná pouze data z laboratoří. Bydliště je správně určeno na úrovni kraje a okresu, ale došlo k chybnému přiřazení osob ke konkrétní obci. Případy podle všeho patří do velkých měst, a drobné obce byly přiřazeny omylem. Dalším problémem může být přiřazení správného trvalého bydliště k dané obci u pacienta, který však v obci nepobývá (pouze je tam přihlášen k pobytu) a jeho diagnóza i léčba probíhá jinde. Správce i provozovatel ISIN děkují vedení obcí za zpětnou vazbu, neboť jinak takové chyby nelze odhalit. Publikování dat na úrovni obcí bylo vedeno snahou o bezbariérový informační servis – tato data jsou nyní ve spolupráci se správou základních registrů zpětně validována. Nejde o chyby velkého rozsahu, nicméně je nutné je dořešit. Pro starosty všech obcí je nově připravený nový internetový dashboard, který umožní rychlou zpětnou kontrolu správnosti.
V rámci zveřejňování dat z Národního registru reprodukčního zdraví (NRRZ) byla připravena datová sada, která přináší informace o novorozenci a jeho zdravotním stavu ve formě plně anonymizovaných primárních dat. Jedná se o tematicky zaměřenou datovou sadu, která umožňuje hodnotit dostupnost a využívání služeb/péče na porodním sále, jako jsou časné přiložení dítěte k prsu matky do 60 minut po narození, odložený podvaz pupečníku či bonding neboli skin to skin kontakt. S ohledem na povahu a dostupnost sledovaných charakteristik obsahuje data až od roku 2022 a zaměřuje se na živě narozené při vaginálním porodu. Jeden řádek souboru obsahuje informaci o živě narozeném a péči, která mu byla poskytnuta na porodním sále, a umožňuje tak provádět podrobnou analýzu konkrétních charakteristik dítěte a jemu poskytnuté péče podle gestačního stáří. Datová sada má za cíl postihnout úzce vymezenou tematickou oblast a umožnit uživatelům vlastní analytické zpracování. Tato tematická datová sada je zcela samostatná, navzájem nepropojitelná. Sada vzniká v souladu s národní metodikou tvorby otevřených dat a je dostupná v národním katalogu. K datovým sadám NRRZ byl vytvořen souhrnný číselník s cílem usnadnit uživateli práci s těmito datovými sadami. Číselník je dostupný v lokálním (https://www.nzip.cz/datova-sada/181) i národním katalogu (https://data.gov.cz/datov%C3%A1-sada?iri=https%3A%2F%2Fdata.gov.cz%2Fzdroj%2Fdatov%C3%A9-sady%2F00024341%2Fb0f2dba7c7c75bfd0d1ce412d324da08).
Datová sada obsahující přírůstkové a kumulativní denní počty provedených PCR testů s korekcí na opakovaně pozitivní (kontrolní) testy, a to bez rozdílu způsobu úhrady (tedy včetně samoplátců), na COVID-19 za celou ČR podle hlášení laboratoří (rychlotesty nejsou do přehledu zařazeny). Tento přehled je k dispozici od 1. srpna 2020 z důvodu úplnosti nahlášených dat jednotlivými laboratořemi na individuální úrovni. V předchozím období existuje riziko neúplnosti těchto individuálních dat a proto do 31. července vycházíme pouze z dat agregovaných, která však neumožňují složitější analytické výpočty.

Zobrazeno 1 až 7 z 7

Téma

Organizace

Počet výsledků