Počet výsledků: 32

Otevřít filtraci
Datová sada poskytuje přehled vytvořených registrací v centrálním rezervačním systému na očkování proti onemocnění COVID-19 ( https://registrace.mzcr.cz/ ). Záznamy (řádky) datové sady popisují jednotlivé anonymizované registrace, které byly vytvořeny na dané očkovací místo v daný den. Do datové sady spadají také osoby, které již byly očkovány. Registrovaná osoba je definována tak, že spadá do jedné s následujících skupin: (i) osoba je registrovaná a čeká na přidělení možnosti výběru termínu očkování, (ii) osoba obdržela možnost výběru termínu očkování, (iii) osoba provedla výběr termínu a má tedy rezervaci. Popis procesu rezervace a registrace: (1) Osoba se registruje v centrálním rezervačním systému na očkování. (2) Probíhá proces ztotožnění proti centrálnímu registru obyvatel. (3) Po ověření totožnosti čeká osoba na přidělení možnosti výběru termínu (stav před závorou). (4) Po přidělení možnosti výběru termínu si osoba vybírá vhodný termín (stav za závorou). (5) Po výběru termínu má daná osoba provedenou rezervaci termínu na očkování. (6) Po provedení očkování zůstává záznam v datové sadě s blokovanou registrací (zablokovano = ANO) a současně je uveden důvod blokace (blokace_duvod = Ztotožněn, ale již vakcinován).
Primární data z dotazníkového průzkumu nelékařského zdravotnického personálu u poskytovatelů zdravotních služeb/ve zdravotnických zařízeních z 2. poloviny roku 2018. Ministerstvo v uvedeném termínu veřejně (např. na sociálních sítích) propagovalo dotazník, do kterého se zapojilo 15 480 respondentů.
Excel XLSX PDF
Datová sada s diagnostickými testy na COVID-19 je od 16. 11. 2020 doplněna dle mezinárodních metodik ECDC, které kalkulují při výpočtu míry (%) pozitivních na počtu testů (test positivity rate) na celkový počet provedených testů RT-PCR ( https://www.ecdc.europa.eu/en/publications-data/covid-19-testing ).
Datová sada podle krajů ČR obsahující denní přehledy změn volných kapacit v nemocnicích akutní péče (celkové počty dostupných lůžek a přístrojů společně s volnými kapacitami v jednotlivých dnech) v souvislosti se šířením nákazy onemocnění COVID-19. Datová sada obsahuje přehledy o následujících parametrech: lůžka (standardní s kyslíkem), lůžka (s možností HFNO), lůžka (s možností UPV), lůžka (infekční oddělení s kyslíkem), lůžka (infekční oddělení s možností HFNO), lůžka (infekční oddělení s možností UPV), přístroje: ECMO, přístroje: CVVHD, přístroje: ventilátory přenosné, přístroje: anesteziologické přístroje s ventilátorem. Data jsou dostupná od 21. října 2021, kdy byla nasazena nová verze webové aplikace Online dispečink intenzivní péče, která obsahuje nové rozdělení na lůžka neinfekční (standardní) a lůžka na infekčních odděleních. Tato změna umožní přesnější sledování a možnosti poskytování specializované péče především v období po epidemii COVID-19 v ČR. Při aktualizaci dat se vždy zohledňuje primární účel použití daného přístroje a v souladu s tímto účelem se vyplňuje volná kapacita (je-li například lůžko s přístrojem pro UPV, který je vybaven také funkcí HFNO, pak se uvádí do skupiny lůžka (s možností UPV). Lůžka se vždy vykazují pouze v kombinaci s daným přístrojem (kyslík, HFNO, UPV), samostatná evidence těchto přístrojů neuvádí potřebnou informaci pro sledování a plánování kapacit IP.
Datová sada podle krajů ČR obsahující denní přehledy změn volných kapacit v nemocnicích akutní péče (celkové počty dostupných přístrojů a lůžek společně s volnými kapacitami v jednotlivých dnech) v souvislosti se šířením nákazy onemocnění COVID-19. Datová sada obsahuje přehledy o následujících parametrech: lůžka (standardní s kyslíkem), lůžka (HFNO/CPAP), lůžka (UPV/NIV), přístroje: ECMO, přístroje: CVVHD, přístroje: ventilátory přenosné, přístroje: anesteziologické přístroje s ventilátorem. Data jsou dostupná od 30. března 2021, kdy byla kompletně spuštěna aktualizace nově sledovaných kapacit. Při aktualizaci dat se vždy zohledňuje primární účel použití daného přístroje a v souladu s tímto účelem se vyplňuje volná kapacita (je-li například lůžko s přístrojem pro UPV, který je vybaven také funkcí HFNO, pak se uvádí do skupiny lůžka (UPV/NIV)). Lůžka se vždy vykazují pouze v kombinaci s daným přístrojem (O2, HFNO, UPV), samostatná evidence těchto přístrojů neuvádí potřebnou informaci pro sledování a plánování kapacit IP.
Datová sada obsahující kumulativní a přírůstkové počty osob s prokázaným onemocněním COVID-19 dle hlášení krajských hygienických stanic včetně laboratoří (s rozdělením na primoinfekce a reinfekce), počty vyléčených po onemocnění COVID‑19 dle hlášení krajských hygienických stanic, počty úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID‑19 dle hlášení krajských hygienických stanic a hospitalizačních úmrtí, a počty provedených testů na onemocnění COVID-19 dle hlášení laboratoří. S ohledem na fakt, že vykazování vyléčených osob a úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit právě z důvodu průběžného doplňování.
Standardizovaná úmrtnost (SDR) – teoretická intenzita úmrtnosti na 100 000 osob reálné populace s určitým věkově specifickým profilem úmrtnosti. Počítáno metodou přímé standardizace.
Zdraví
CSV
Datová sada obsahující denní počty provedených testů s rozlišením na PCR testy a antigenní testy na onemocnění COVID-19 dle hlášení laboratoří. Dále jsou v sadě uvedeny počty testů dle indikace (diagnostické indikace, epidemiologické indikace, preventivní a plošné testování, ostatní), pozitivní záchyty dle indikace testu a pozitivní záchyty (včetně reinfekcí) dle typu testu (symptomy jsou objektivně vyšetřeny u indikovaných osob, v rámci plošného testování jde o vyjádření subjektivního posouzení testovaného). Zdrojem dat je centrální Informační systém infekčních nemocí (ISIN). Primární data byla analyticky zpracována a následně transformována do podoby publikovatelné online týmem ÚZIS ČR.
Sada vzniká v souladu s národní metodikou tvorby otevřených dat a je dostupná v národním katalogu. K datovým sadám NRRZ byl vytvořen souhrnný číselník s cílem usnadnit uživateli práci s těmito datovými sadami.
Sada vzniká v souladu s národní metodikou tvorby otevřených dat a je dostupná v národním katalogu. K datovým sadám NRRZ byl vytvořen souhrnný číselník s cílem usnadnit uživateli práci s těmito datovými sadami.

Zobrazeno 1 až 10 z 32

Téma

Organizace

Počet výsledků