Syndrom karpálního tunelu

Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě syndromu karpálního tunelu. Kde se nachází karpální tunel a jaká je jeho stavba? Kteří lidé tímto syndromem trpí, kdy je možné jej klasifikovat jako nemoc z povolání a jaký režim je doporučován po operaci karpálního tunelu? Nejen těmito otázkami se zabývají uvedené příspěvky.

Pokračujte na původní zdroj

Syndrom karpálního tunelu

Více v kategorii Mozek a nervy

Články na NZIP

  • Zkřížené potravinové alergie

    Zkřížené alergie na potraviny se mohou vyskytovat u všech stávajících alergií, jako např. u alergie na pyl (pylově asociovaná potravinová alergie). Imunitní systém při nich reaguje i na určité potraviny, jejichž složky jsou podobné složkám obsaženým v pylech, a proto je imunitní systém zamění. Tak může např. při stávající alergii na ambrozii (ambrozie peřenolistá, angl. ragweed) dojít po konzumaci banánu nebo melounu k alergickým projevům.

  • Raynaudův syndrom (Raynaudův fenomén)

    Zúžení krevních cév ve stresu nebo v chladu je přirozenou ochrannou reakcí těla. Při Raynaudově fenoménu však na tyto podněty reagují periferní krevní cévy (cévy prstů na rukou či nohou, kolena, špička nosu, uši, jazyk nebo bradavky) příliš intenzivně. To vede k náhlému, obvykle bolestivému, zúžení tepen.

Doporučené zdroje