Idiopatická plicní fibróza

Zdroje věnované popisu, rizikovým faktorům, projevům, diagnostice a léčbě idiopatické plicní fibrózy. Získáte informace o specializovaných pracovištích (Centra pro diagnostiku a léčbu intersticiálních plicních procesů), na kterých se provádí diagnostika a léčba této choroby. Není opomenuta ani plicní rehabilitace, která je důležitou součástí léčby.

Pokračujte na původní zdroj

Idiopatická plicní fibróza

Související témata: Astma,


Více v kategorii Dýchací cesty a plíce

Články na NZIP

  • Alergie na zvířecí srst: diagnóza

    Oproti pylové alergii, která se vyskytuje sezónně, se může alergie na zvířecí srst vyskytnout kdykoli. K prvním příznakům typicky patří slzící, svědící a zarudlé oči (zánět očních spojivek), ucpaný nos nebo vodnatý výtok z nosu a ataky kýchání. Zůstane-li kontakt se zvířetem zachován, mohou se přidat astmatické záchvaty, kašel a kožní vyrážka. Především u alergických majitelů koček a určitých hlodavců se může během několika let vyvinout astma.

  • Zánět průdušek (bronchitida)

    Odborným termínem bronchitida se označuje zánět průdušek, tedy zánět dolní části dýchacích cest. Bronchitida je nejčastěji komplikací akutního zánětu horních cest dýchacích. Zánět může být virový i bakteriální, vzácněji může být způsoben dalšími původci (chlamydie, plísně, paraziti) nebo jiným drážděním, např. kouřením cigaret.

Doporučené zdroje