Afty

Co jsou afty, jak vypadají, kde se tvoří a proč vznikají? Komu se nejčastěji dělají a je možný přenos z člověka na člověka? Lze předejít těmto nepříjemným vřídkům a jaké jsou možnosti léčby? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají aftů, naleznete v uvedených příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Afty

Více v kategorii Onemocnění ústní dutiny

Články na NZIP

 • Závislost na alkoholu: příznaky

  Závislost na alkoholu je onemocnění, které často začíná nepozorovaně a plíživě, kdy si jedinec zprvu ani neuvědomuje, že se řítí do problémů. Často až okolí upozorní jedince na probíhající závislost. Nebezpečné je i pravidelné večerní popíjení několika sklenek vína nebo pití piva každý den po práci.

 • Duševní trauma: co to je?

  Pojem trauma se v posledních desetiletích používá stále častěji, i když v různých souvislostech. V odborné terminologii se tento výraz používá pro akutní těžké zranění (např. polytrauma po těžké dopravní nehodě) a pro psychicky výjimečné situace („psychotrauma“) vyvolané událostmi, které postiženého člověka zasáhnou (např. násilný čin, válka nebo katastrofa) a které představují ohrožení života nebo fyzické integrity postiženého člověka nebo jeho blízkých.

 • Psychosomatika: co to je?

  Psychosomatika zkoumá vzájemné působení těla a duše. Zabývá se otázkou, jak psychické vlivy působí na tělo a jaký vliv mají naopak tělesná onemocnění na duševní procesy. Vzájemné působení těla a duše na sebe bylo opakovaně potvrzeno vědeckými výzkumy.

Doporučené zdroje

 • Pásový opar

  Zdroje věnované původci, spouštěcím faktorům, příznakům, komplikacím, diagnostice a léčbě pásového oparu. Dozvíte se, ve kterém věku se pásový opar nejčastěji objevuje, zda se přenáší z člověka na člověka a také jestli má smysl se nechat očkovat proti tomuto nepříjemnému virovému onemocnění.

  Přejít na externí zdroj