Zdroje věnované příčinám, příznakům a rizikovým faktorům demence. Najdete praktické rády, jak komunikovat s osobou trpící demencí a co obnáší péče o takto postiženou osobu.
Více v kategorii Mozek a nervy
Články na NZIP
-
Práva osob se zdravotním postižením
Svá nezpochybnitelná práva mají i osoby se zdravotním postižením, kam patří nejen dlouhodobé postižení fyzické, ale také postižení duševní, mentální nebo smyslové.
-
Dieta u Alzheimerovy nemoci
Alzheimerova nemoc a další typy demencí se stávají velkým problémem současnosti. Příčina nemocí není v detailech známa, proto je věnována pozornost i možným dietním faktorům.
-
Česká alzheimerovská společnost, o.p.s.
Česká alzheimerovská společnost (ČALS) vznikla v roce 1997. U jejího zrodu stáli profesionálové z řad gerontologů, lékařů a sociálních pracovníků, stejně jako rodinní pečující. Cílem ČALS je pomáhat lidem s demencí i těm, kteří o ně pečují.
-
Organické duševní poruchy: co to je?
Existuje řada duševních poruch podmíněných organicky. Patří mezi ně například delirium nebo demence. Organické duševní poruchy mají mezi lidmi často pověst nebezpečných onemocnění. Mozek je však schopen regenerace v mnohem větší míře, než se dříve předpokládalo, a v mnoha případech je možná alespoň částečná rehabilitace.
Doporučené zdroje
-
Meningitida
Zdroje věnované původci, prevenci, příznakům, nákaze, komplikacím, diagnostice a léčbě meningitidy (zánět mozkových blan). Dozvíte se, kterým příznakům je třeba věnovat zvýšenou pozornost, proč je nutné co nejdříve v případě potvrzení diagnozy zahájit léčbu a jakou věkovou skupinu nejčastěji postihuje toto onemocnění.
-
Roztroušená skleróza
Zdroje věnované příčinám, rizikovým faktorům, příznakům, diagnostice a léčbě roztroušené sklerózy. Dozvíte se, jak žijí lidé, u kterých byla tato nemoc diagnostikovaná a také, že tato diagnóza nemusí nutně znamenat konec aktivního života.
-
Mozková mrtvice
Zdroje věnované prevenci, příčinám, rizikovým faktorům, příznakům, diagnostice, léčbě a následkům mrtvice. Najdete informace, jakým způsobem se postupuje a podává první pomoc v případě podezření na mrtvici. Také se dozvíte, jak probíhá rehabilitace po prodělané mrtvici.
-
Syndrom karpálního tunelu
Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě syndromu karpálního tunelu. Kde se nachází karpální tunel a jaká je jeho stavba? Kteří lidé tímto syndromem trpí, kdy je možné jej klasifikovat jako nemoc z povolání a jaký režim je doporučován po operaci karpálního tunelu? Nejen těmito otázkami se zabývají uvedené příspěvky.