Kýla

Zdroje věnované popisu, příčině, projevům, diagnostice a léčbě kýly. Můžete se dozvědět, jaké rozlišujeme druhy kýly, který druh se u dospělého člověka vyskytuje nejčastěji a jaké riziko představuje neléčená kýla.

Pokračujte na původní zdroj

Kýla

Více v kategorii Trávicí systém

Články na NZIP

 • Pohybová aktivita ve školách

  Každá chvilka, kterou děti věnují pohybu, prospívá jejich zdraví, protože přibývá obézních dětí. Z nich často vyrostou obézní dospělí, u kterých dříve či později propukne cukrovka, onemocní vysokým krevním tlakem, v důsledku přetížení pohybového ústrojí se zhorší jejich pohyblivost a později soběstačnost a odnese to také jejich psychika. Obézní děti si nevěří, mohou se stát terčem šikany a jako dospívající mají problémy s navazováním partnerských vztahů. Příčinou obezity však není jen nedostatek pohybové aktivity, ale také přejídání a nevhodná skladba stravy.

 • Pohyb v přírodě

  V létě s oblibou trávíme svůj volný čas v přírodě. Jaká pravidla by měli lidé dodržovat, aby se nic nepříjemného nestalo jim samotným a zároveň aby neohrožovali ostatní?

 • Jak a podle čeho vybírat hračky?

  Pořízení hračky dítěti by měla předcházet úvaha o vhodnosti hračky s přihlédnutím k individuálním vývojovým schopnostem dítěte, tedy nemyslet na potřeby své vlastní, ale na potřeby dítěte, neřídit se pouze fenoménem doby nebo vlastní zkušeností s hračkou z dětství.

Doporučené zdroje

 • Anémie

  Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě chudokrevnosti (anémie). Jaké jsou nejznámější druhy anémie, která onemocnění zpravidla chudokrevnost doprovází a jakou úlohu hraje při anémii strava? Odpovědi na tyto otázky naleznete v shromážděných příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Streptokokové infekce

  Co je streptokok a jaká onemocnění způsobují jeho nejvýznamnější patologické druhy? Jak se přenášejí streptokokové infekce, čím se léčí a jakým způsobem je možné posilovat svoji imunitu? Ve kterém ročním období se nejčastěji vyskytují infekční onemocnění dýchacích cest? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají streptokokových infekcí, naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Zhoubné nádory dělohy

  Zdroje věnované příčinám, rizikovým faktorům, projevům, diagnostice a léčbě rakoviny dělohy. Můžete se dozvědět, jaké druhy nádorů dělohy se rozlišují, která věková skupina je rakovinou dělohy nejvíce ohrožena a zda je po odstranění dělohy, nějakým způsobem omezen život ženy.

  Přejít na externí zdroj