Kapavka

Zdroje věnované , původci, cestě přenosu, příznakům, stádiím, , a léčbě . Dozvíte se, jakého lékaře byste měli navštívit při podezření na uvedenou pohlavní chorobu nebo jaká opatření je potřeba dodržovat v případě, že vám nebo vašemu partnerovi byla diagnostikována kapavka.

Pokračujte na původní zdroj

Kapavka

Více v kategorii Sexuálně přenosné infekce

Články na NZIP

 • Hypersexualita

  Hypersexualita neboli sexuální závislost je ve společnosti často vnímána jako banální, ne-li úsměvný problém, což může být navozeno zejména neznalostí této problematiky. Jedná se o psychickou poruchu, přičemž nezáleží na počtu sexuálních partnerů, ale na neschopnosti dotyčného člověka ovládat svoje sexuální puzení, které se tak vymyká jeho kontrole.

 • Zánět varlete (orchitida)

  Zánět varlete (orchitida) je poměrně vzácné onemocnění, které může postihnout jedno varle, vzácněji i obě varlata. Typickým příznakem orchitidy je bolestivé a oteklé varle, popř. obě varlata. Příčiny zánětu jsou velmi různorodé: od infekcí (jako jsou například příušnice) přes místní poranění až po následky chirurgických zákroků. Pro diagnostiku je nezbytné fyzikální vyšetření postižených varlat, případně jsou provedena i některá další vyšetření. Způsob léčby závisí na příčině zánětu.

Doporučené zdroje

 • Syfilis

  Zdroje věnované prevenci, původci, cestě přenosu, stadiím, příznakům, diagnostice a léčbě syfilis. Dozvíte se, na jakého lékaře je třeba se obrátit, pokud by se u vás nebo vašeho partnera vyskytly uvedené příznaky, jakým způsobem můžete zabránit šíření této choroby a také, že i v dnešní době je hrozba nákazy syfilidou stále aktuální.

  Přejít na externí zdroj