Zdroje věnované prevenci, příznakům, diagnostice a způsobu léčby hemoroidů.
Více v kategorii Srdce, krevní oběh a cévy
Články na NZIP
-
Křečové žíly (varixy): základní informace
Křečové žíly neboli varixy jsou rozšířené žíly různé velikosti, které vznikají nejčastěji na povrchových žilách dolních končetin. Rodinná dispozice je obvykle v pozadí oslabení žilní stěny a nedostatečnosti žilních chlopní, které jinak napomáhají návratu žilní krve k srdci.
-
Ischemická choroba srdeční
Ischemická choroba srdeční je souhrnný termín pro všechna onemocnění, která jsou spojena s nedostatkem kyslíku v důsledku zúžených věnčitých tepen. K těmto onemocněním patří angina pectoris, nestabilní angina pectoris, infarkt myokardu a náhlá srdeční smrt.
-
Srdce: struktura a funkce
Srdce je sval velikosti pěsti. Bije přibližně 80× za minutu, což za 80 let života činí více než 3 miliardy úderů a 200 milionů litrů přepravené krve. Nervový systém srdce je do značné míry nezávislý na centrální nervové soustavě, jeho činnost však může být stimulována autonomním (vegetativním) nervovým systémem – to se projevuje například tak, že srdce bije silněji při strachu, panice nebo naopak při radosti.
-
Hemoroidy
Hemoroidy jsou uzlovitě rozšířené cévní pleteně v oblasti konečníku a řitního kanálu. Mezi lidmi jsou rozšířené a jejich výskyt stoupá s věkem. Zkušenost s hemoroidy má více než polovina obyvatel starších 50 let. Projevují se svěděním, pálením až bolestmi v oblasti konečníku, někdy zduřením až výhřezem sliznice konečníku se špinavým výtokem nebo krvácením. Místní potíže ovlivňují vyprazdňování stolice a dopadají na duševní pohodu.
Doporučené zdroje
-
Transplantace srdce
Kdy byla poprvé provedena transplantace srdce? Pro koho je operace vhodná a jakou vyžaduje přípravu? Kde se tato unikátní operace provádí a jak probíhá? Která opatření následují po operačním výkonu a jak se žije lidem s transplantovaným srdcem? Informace, které se týkají transplantace srdce naleznete v uvedených zdrojích.
-
Lymfedém
Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě lymfedému. Kde se nejčastěji vyskytuje a která onemocnění může doprovázet lymfatický otok či jaké mohou být jeho komplikace? Jaký význam má při uvedených potížích lymfodrenáž, rehabilitace nebo tejpování? Odpovědi na tyto otázky naleznete v uvedených příspěvcích.
-
Embolie a trombóza
Zdroje věnované prevenci, rizikovým faktorům, příčinám, příznakům, diagnostice a léčbě žilní trombózy a plicní embolie. Jakým způsobem spolu souvisí žilní trombóza a plicní embolie? Proč může dojít při cestování k žilní trombóze a jak se můžete před ní chránit? Odpovědi na tyto a další otázky týkající se trombo-embolické nemoci, se dozvíte z uvedených příspěvků.
-
Hemoroidy
Zdroje věnované prevenci, příznakům, diagnostice a způsobu léčby hemoroidů.