Těhotenství

Zdroje věnované oplodnění, neplodnosti, životosprávě v těhotenství, rizikovému těhotenství, porodu a šestinedělí.

Pokračujte na původní zdroj

Těhotenství

Více v kategorii Těhotenství a porod

Články na NZIP

 • Cukrovka (diabetes) v těhotenství

  Vyskytne-li se u ženy cukrovka (diabetes) během těhotenství, jedná se o jednu ze tří variant onemocnění. Těhotná buď může mít cukrovku 1. typu nebo 2. typu již před těhotenstvím, nebo může vyšší glykemie vzniknout až během gravidity: v takovém případě hovoříme o gestačním diabetu (těhotenské cukrovce).

 • Alkohol v těhotenství

  Ženský organismus je vůči alkoholu mnohem citlivější než mužský. Přesto ženy, a to obvykle na mateřské, často propadají alkoholismu. Pokud je žena těhotná, neexistuje žádné množství alkoholu, které lze považovat za bezpečné.

 • Reprodukční zdraví a plánované rodičovství

  „Reprodukční zdraví je stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody, a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo vady ve všech otázkách týkajících se pohlavního sytému, jeho funkcí a procesů, tedy rozmnožování neboli reprodukce.“ (definice podle WHO z roku 2012)

Doporučené zdroje

 • Doporučení Národní imunizační komise (NIKO) pro očkování proti sezónní chřipce

  V České republice probíhá očkování proti sezónní chřipce jako nepovinné, dobrovolné očkování. Národní imunizační komise (NIKO) doporučuje očkování zvláště:osobám starším 65 let,osobám s chronickým onemocněním, u nichž onemocnění chřipkou obvykle vede ke zhoršení jejich základního onemocnění,osobám, u nichž existuje vysoké riziko výskytu komplikací po onemocnění chřipkou,těhotným ženám v kterékoli fázi těhotenství i ženám, které plánují těhotenství během chřipkové sezóny,zdravotníkům a sociálním pracovníkům,zaměstnancům pošt, obchodů, služeb, pracovníkům ve školství, dopravě apod.

  Přejít na externí zdroj
 • Porodnice.cz

  Hlavním cílem portálu Porodnice.cz je srozumitelně informovat a vzdělávat širokou veřejnost v oblasti porodnictví a péče o dítě na nejvyšší evropské úrovni. Provozovatelé portálu vycházejí z předpokladu, že veškeré úsilí vynaložené do porodnické problematiky je tou nejlepší investicí do budoucna pro všechny obyvatele České republiky. Krédem portálu Porodnice.cz je „odbornost ale, srozumitelnost“.

  Přejít na externí zdroj