Atopický ekzém

Zdroje věnované příčinám, spouštěcím faktorům, příznakům, diagnostice a léčbě atopického ekzému. Dozvíte se, jakým způsobem pečovat o ekzematickou pokožku nebo jak přistupovat k dítěti, které trpí atopickým ekzémem.

Pokračujte na původní zdroj

Atopický ekzém

Více v kategorii Kůže, vlasy a nehty

Články na NZIP

 • Dieta u fenylketonurie

  Fenylketonurie (FKU) je nejrozšířenější porucha metabolismu aminokyselin, konkrétně aminokyseliny fenylalaninu (FA). FA je esenciální AMK, která se běžně podílí 5 % na složení bílkovin (hovězí maso 3,9 %, mléčný kasein 5,4 %, vejce 5,6 %). Nemocné dítě nedokáže FA v optimální míře rozložit.

 • Alergie na prachové roztoče: příznaky a diagnóza

  Alergií na prachové roztoče přibývá. Mohou za to především zateplovací stavební opatření: utěsněná okna snižují výměnu vzduchu a zvyšují vzdušnou vlhkost v místnosti. Tím se vytvářejí vynikající životní podmínky pro prachové roztoče. Obzvláště velké množství alergenů vdechuje člověk ve spánku. Typické pro alergii na prachové roztoče jsou proto potíže vyskytující se především v noci a ranních hodinách.

Doporučené zdroje

 • Kuří oka

  Co je kuří oko, kde a proč vzniká a jak se pozná? Jaké se nabízejí možnosti odstranění kuřího oka? Jakou péči bychom měli věnovat chodidlům a kdy je vhodné navštívit pedikůru? Proč špatně zvolená obuv negativně ovlivňuje naše zdraví? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se týkají kuřího oka naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Alopecie (plešatost)

  Zdroje věnované příčinám, projevům, typům, diagnostice a léčbě alopecie. Dozvíte se, z čeho se skládá vlas a kterými fázemi prochází během svého růstu, jaké faktory ovlivňují kvalitu vlasů, jak bychom měli pečovat o pokožku hlavy nebo kde hledat odbornou pomoc v případě problémů s vlasy.

  Přejít na externí zdroj
 • Bradavice

  Zdroje věnované prevenci, cestě přenosu, projevům, diagnostice a léčbě bradavic. Kde se bradavice nejčastěji vyskytují a existují alternativní způsoby jejich léčby? Která místa představují riziko nákazy bradavic? Je možné se nakazit bradavicemi od psa? Otázky na tyto odpovědi a další informace naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj