Alopecie (plešatost)

Zdroje věnované příčinám, projevům, typům, diagnostice a léčbě alopecie. Dozvíte se, z čeho se skládá vlas a kterými fázemi prochází během svého růstu, jaké faktory ovlivňují kvalitu vlasů, jak bychom měli pečovat o pokožku hlavy nebo kde hledat odbornou pomoc v případě problémů s vlasy.

Pokračujte na původní zdroj

Alopecie (plešatost)

Více v kategorii Kůže, vlasy a nehty

Články na NZIP

 • Vitamin B7 (biotin)

  Vitamin B7 neboli biotin patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě. Biotin hraje významnou úlohu jako koenzym v metabolismu aminokyselin, mastných kyselin a sacharidů. Nedostatek vitaminu B7 se při vyvážené stravě vyskytuje jen velmi vzácně, někdy se však může objevit při častější konzumaci syrových vajec. Tomuto problému se lze vyhnout tepelnou úpravou vajec.

 • Pylové alergie: prevence

  Pacienti s pylovou alergií by se pokud možno měli vyhýbat spouštěčům konkrétní alergie, ačkoli to někdy může být obtížné. Pokud se však alergikům daří vyhýbat látkám, které spouštějí tu „jejich“ alergii, pociťované obtíže jsou obvykle minimální.

 • Tresty ve výchově dětí

  Jak je to s tělesnými tresty a tresty vůbec? Proč je lidé používají? Protože jsou bezradní a neumí efektivně komunikovat. Naštěstí doby, kdy se pokládaly za účinné, patří minulosti. Pokud rodiče nebo vychovatelé dítěte používají tresty, učí tím dítě vzorec chování, které bude samo používat. Vůči nim samotným, vůči svému okolí, kamarádům, partnerům a svým dětem.

 • Kosmetika a zdraví: úvod

  Kosmetické přípravky jsou běžnou součástí našeho života a používáme je již od narození. Oprávněně tedy požadujeme, aby všechny kosmetické přípravky byly bezpečné, aby deklarovaná funkce odpovídala skutečnosti a byla ověřena pomocí příslušných testovacích postupů a metod. Proto existují přísná pravidla pro jejich vývoj, hodnocení a vlastní výrobu.

Doporučené zdroje

 • Kuří oka

  Co je kuří oko, kde a proč vzniká a jak se pozná? Jaké se nabízejí možnosti odstranění kuřího oka? Jakou péči bychom měli věnovat chodidlům a kdy je vhodné navštívit pedikůru? Proč špatně zvolená obuv negativně ovlivňuje naše zdraví? Odpovědi na uvedené otázky a další informace, které se týkají kuřího oka naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj
 • Bradavice

  Zdroje věnované prevenci, cestě přenosu, projevům, diagnostice a léčbě bradavic. Kde se bradavice nejčastěji vyskytují a existují alternativní způsoby jejich léčby? Která místa představují riziko nákazy bradavic? Je možné se nakazit bradavicemi od psa? Otázky na tyto odpovědi a další informace naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj