Ošetření kořenových kanálků

Co je a kde se nachází? Jak probíhá jeho ošetření a proč se tento zákrok provádí? Jaké mohou být příčiny , váčků, okostice a dásní? Odpovědi a další informace, které se týkají dané tématiky, naleznete v uvedených zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Ošetření kořenových kanálků

Více v kategorii Ústa a zuby

Články na NZIP

 • Popraskané ústní koutky

  Praskání ústních koutků bývá obvykle způsobeno přílišným napětím kůže a její nedostatečnou pružností. Mezi další důvody může patřit zeslabení tloušťky pokožky v daných místech, např. vlivem vrásek v oblasti ústních koutků, stařeckým ochabováním kůže nebo špatně přiléhajícími zubními protézami.

 • Poruchy čelistního kloubu

  Čelistní kloub (odborně temporomandibulární kloub) je jedním z nejvíce namáhaných kloubů lidského těla. Kromě žvýkání, jež je samo o sobě velmi komplexním pohybem, umožňuje i otevírání a zavírání úst. Je-li jeho pohyblivost omezena, může být obtížné či nemožné ústa otevřít nebo naopak zavřít.

Doporučené zdroje

 • Parodontitida

  Zdroje věnované popisu, příčině, příznakům, diagnostice a léčbě parodontitidy (hovorově „parodontózy“).. Dozvíte se, co obsahuje zubní plak, proč se tvoří zubní kámen a jakým způsobem správně provádět zubní hygienu a také, jak často by se mělo chodit na preventivní prohlídky k zubnímu lékaři a co vás čeká při návštěvě dentální hygieny.

  Přejít na externí zdroj
 • Afty

  Co jsou afty, jak vypadají, kde se tvoří a proč vznikají? Komu se nejčastěji dělají a je možný přenos z člověka na člověka? Lze předejít těmto nepříjemným vřídkům a jaké jsou možnosti léčby? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají aftů, naleznete v uvedených příspěvcích.

  Přejít na externí zdroj