Zhoubné nádory močového měchýře

Jakou funkci má a které typy jej mohou postihnout? Proč vznikají a jak se projevují nádory močového měchýře? Která vyšetření je třeba absolvovat při podezření na uvedené potíže a jaké jsou současné možnosti jejich léčby? Odpovědi a další informace, které se týkají dané tématiky, naleznete v těchto zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory močového měchýře

Více v kategorii Zhoubné nádory (rakovina)

Články na NZIP

 • Káva

  Káva má prokazatelně řadu pozitivních účinků. Byl u ní exaktně popsán protinádorový účinek, ochranný účinek pro cévy (snížení endoteliální dysfunkce) a efekt bránící rozvoji cukrovky.

 • Odstranění dělohy (hysterektomie)

  Odstranění dělohy (hysterektomie) může být prováděno při různých rakovinných onemocněních, předstupních rakoviny dělohy, resp. děložního čípku, jakož i nezhoubných onemocnění dělohy. Provádí se ale jen tehdy, když už neexistují žádné další možnosti léčby, resp. když se u těchto stavů dá očekávat horší výsledek léčby. Operujícímu gynekologovi jsou přitom k dispozici různé operační techniky. Odstranění dělohy může mít dalekosáhlé důsledky pro tělesné a duševní zdraví ženy. Rozhodnutí k této operaci je proto – mimo nouzové situace – vždy učiněno vždy společně lékařem a pacientem.

 • Zvětšená prostata: co to je?

  Prostata (předstojná žláza) je mužská pohlavní žláza, obvykle velikosti kaštanu. Je uložena v pánvi pod močovým měchýřem a obkružuje začátek močové trubice. Prostata produkuje sekret, který se při ejakulaci vyloučí do močové trubice a zajišťuje pohyblivost spermií. Funkce a růst prostaty jsou řízeny mužským pohlavním hormonem testosteronem.

 • Zvětšená prostata: léčba

  Při benigním zvětšení prostaty se používají různé možnosti léčby v závislosti na stadiu onemocnění a pocitu nepohodlí pacienta. V mírnějších případech mohou být dostačující pravidelné kontroly bez léčby, především pokud jsou obtíže tak malé, že výrazně neovlivňují kvalitu života pacienta. V mnoha případech, především závažně se projevujících, je však nutná chirurgická léčba. Po ukončení léčby benigního zvětšení prostaty mohou být vhodná různá opatření.

Doporučené zdroje