Mužská neplodnost

Jaké jsou nejběžnější příčiny mužské neplodnosti a které faktory ovlivňují kvalitu spermií? Jaká vyšetření jsou doporučována v případě podezření, že je muž neplodný? Lze neplodnost u mužů léčit? V čem spočívá asistovaná reprodukce? Odpovědi na tyto a další otázky, které se týkají uvedeného tématu, naleznete v příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Mužská neplodnost

Články na NZIP

  • Nedostatek testosteronu u mužů

    Pohlavní hormon testosteron je důležitý pro normální vývoj muže a pro zdravý mužský organismus. Testosteron mimo jiné ovlivňuje schopnost reprodukce, sexuální funkce, růst svalů, hustotu kostní hmoty a reguluje metabolismus tuků. Testosteron řídí vývoj mužských pohlavních orgánů již u vyvíjejícího se embrya. V pubertě začínají hormony aktivovat produkci spermií a zvyšují produkci testosteronu. Následkem toho se vyvinou sekundární mužské pohlavní znaky (např. hluboký hlas, růst vousů a svalové hmoty, velikost kostí atd.) a mužský organismus se vyvíjí směrem k pohlavní zralosti.

  • Umělé oplodnění (IVF)

    Pokud se partnerským párům nedaří otěhotnět přirozenou cestou, přestože se o to pokouší déle než rok, lékař jim doporučí absolvovat vyšetření neplodnosti. V tuto chvíli se ještě nemusí jednat o tělesnou překážku nebo problém. Může se stát, že i podrobná vyšetření neodhalí žádnou příčinu a páru pomůže uklidnění, že problém nemají.

Doporučené zdroje