Dárcovství

Co vše obnáší darování a kdo může být dárcem? Proč se lidé rozhodli darovat svůj orgán? Jakými pravidly se řídí orgánů a co je víceorgánová transplantace? Odpovědi na tyto otázky a další informace se nacházejí v uvedených zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Dárcovství

Více v kategorii Dárcovství

Články na NZIP

 • Veřejný rakouský portál o zdraví

  Veřejný rakouský portál o zdraví (Öffentliche Gesundheitsportal Österreichs) poskytuje kvalitní, nezávislé a odborně garantované informace o lidském zdraví a nemocech. Je rozčleněn do pěti hlavních sekcí: zdravý život, nemoci, diagnóza a laboratoř, zdravotnické výkony a služby.

 • Mužské pohlavní orgány: struktura a funkce

  Mužské pohlavní orgány slouží k rozmnožování, sexuálnímu uspokojení a hrají důležitou roli v hormonální regulaci. Rozlišujeme vnější pohlavní orgány a vnitřní pohlavní orgány. Vnější i vnitřní pohlavní orgány se řadí k primárním pohlavním znakům, protože jsou přítomny již při narození. Naopak sekundární pohlavní znaky (např. vousy, ochlupení v podpaží a pubické ochlupení) se vyvíjejí až v období puberty, a to v důsledku zvýšené tělesné produkce pohlavních hormonů.

 • Darování orgánů

  Podle zákona č. 285/2002 Sb., o darování, odběrech a transplantacích tkání a orgánů (transplantační zákon), ve znění pozdějších předpisů, je darování orgánů v ČR dobrovolné a bezplatné.

 • Změny vulvy: co to je?

  Patologické změny v oblasti zevních ženských pohlavních orgánů se vyskytují v nejrůznějších podobách, které sahají od nepříjemných, ale relativně neškodných zánětů přes deformace, vředy, poranění a cysty, až po nezhoubné a zhoubné nádory. Řada z těchto onemocnění se může vyskytnout v jakémkoliv věku, dokonce i u dětí a mladistvých.