Cystokéla

Co je cystokéla, jak se projevuje, proč vzniká a lze jí předejít? Koho nejčastěji postihuje toto onemocnění a ke kterým zdravotním může vést? Na základě kterých vyšetření určí lékař uvedenou diagnózu a jakým způsobem probíhá léčba? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, naleznete v těchto zdrojích.

Pokračujte na původní zdroj

Cystokéla

Články na NZIP

  • Ženské pohlavní orgány: struktura a funkce

    Ženské pohlavní orgány slouží k rozmnožování, sexuálnímu uspokojení a hrají důležitou roli v hormonální regulaci. Rozlišujeme zevní pohlavní orgány a vnitřní pohlavní orgány. Zevní (vnější) i vnitřní pohlavní orgány se řadí k primárním pohlavním znakům, protože jsou přítomny již při narození. Naopak sekundární pohlavní znaky (prsa, ochlupení v podpaží a pubické ochlupení) se vyvíjejí až v období puberty, a to v důsledku zvýšené tělesné produkce pohlavních hormonů.

  • Odstranění dělohy (hysterektomie)

    Odstranění dělohy (hysterektomie) může být prováděno při různých rakovinných onemocněních, předstupních rakoviny dělohy, resp. děložního čípku, jakož i nezhoubných onemocnění dělohy. Provádí se ale jen tehdy, když už neexistují žádné další možnosti léčby, resp. když se u těchto stavů dá očekávat horší výsledek léčby. Operujícímu gynekologovi jsou přitom k dispozici různé operační techniky. Odstranění dělohy může mít dalekosáhlé důsledky pro tělesné a duševní zdraví ženy. Rozhodnutí k této operaci je proto – mimo nouzové situace – vždy učiněno vždy společně lékařem a pacientem.

  • Endometrióza: diagnóza

    Endometrióza je stále relativně neznámé, ale časté onemocnění, které postihuje cca 10 až 15 % všech žen v plodném věku. Proto je endometrióza často detekována příliš pozdě. Kromě silných bolestí je obvyklým důvodem návštěvy gynekologa nemožnost otěhotnět. Existují různé vyšetřovací metody k diagnostice endometriálních ložisek a vyloučení jiných příčin obtíží.

Doporučené zdroje