Pohybové poruchy při Parkinsonově nemoci

Odkaz nabízí ke stažení brožuru Společnosti Parkinson, z. s. o , který se u nemocného člověka projevuje charakteristickými a specifickými problémy s hybností, především obtíže s rozcházením a s chůzí, se zpomalením pohybů, svalovou ztuhlostí a třesem.

Pokračujte na původní zdroj

Pohybové poruchy při Parkinsonově nemoci

Související témata:


Více v kategorii Mozek a nervy

Články na NZIP

  • Zánět mozkových blan (meningitida)

    Zánět mozkových blan neboli meningitida je obávané onemocnění, které může mít závažnou prognózu. Mozkové blány pokrývají nejen mozek, ale i míchu. Původcem onemocnění může být virus (příkladem je klíšťová encefalitida), bakterie (příkladem je meningokoková meningitida), případně jiné mikroorganismy.

  • Bolest hlavy a migréna

    S nějakou formou bolesti hlavy se ve svém životě setká většina lidí. Bolesti hlavy běžně provázejí infekce horních cest dýchacích, jsou součástí projevů únavy, emočního vypětí nebo špatného spánku, hladovění nebo přejedení. Může je způsobovat nerozpoznaná porucha zrakové ostrosti nebo zubní zánět. Často jsou původem od krční páteře. Závažná bolest hlavy může mít původ v proběhlém úrazu hlavy. Bolesti hlavy mohou být projevem intoxikací nebo následkem užívání drog, alkoholu nebo kouření.

Doporučené zdroje