Ivermektin a léčba COVID-19

Řada předběžných studií, stejně jako pozorování některých lékařů, naznačila vysoký léčebný potenciál ivermektinu v léčbě COVID-19. Opatrnost vůči tvrzením o takřka zázračných léčebných účincích tohoto veterinárního přípravku budí dvě klinické studie z března 2021. Článek shrnuje výsledky těchto studií.

Pokračujte na původní zdroj

Ivermektin a léčba COVID-19

Více v kategorii COVID-19

Články na NZIP

  • Chrom

    Potravinové doplňky s chromem patří k nejprodávanějším a také nejvíce zneužívaným potravinovým doplňkům, jež uvádějí vliv na redukci hmotnosti a efekt na zlepšení kompenzace (vyrovnání) diabetu. To však nebylo prokázáno žádnými vědeckými studiemi. Část účinků je nekriticky převzata ze studií na zvířatech.

  • Klinické hodnocení léků

    Po výzkumné fázi a pozitivních výsledcích testů na zvířatech nebo buněčných kulturách přichází testování léčivé látky na pacientech. Klinické hodnocení probíhá podle předem určeného schváleného plánu v několika fázích. Cílem klinického hodnocení je prokázat bezpečnost a snášenlivost léku, ověřit jeho léčivé účinky a chování v lidském organismu a rovněž zjistit jaké jsou jeho nežádoucí účinky.

  • Masarykův onkologický ústav (MOÚ)

    Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností. V ústavu jsou soustředěny všechny nezbytné medicínské obory pro zajištění komplexní onkologické péče, která zahrnuje prevenci, epidemiologii, diagnostiku, jednotlivé modality protinádorové léčby a rehabilitaci.

Doporučené zdroje