Ivermektin a léčba COVID-19

Řada předběžných studií, stejně jako pozorování některých lékařů, naznačila vysoký léčebný potenciál ivermektinu v léčbě . Opatrnost vůči tvrzením o takřka zázračných léčebných účincích tohoto veterinárního přípravku budí dvě z března 2021. Článek shrnuje výsledky těchto studií.

Pokračujte na původní zdroj

Ivermektin a léčba COVID-19

Více v kategorii COVID-19

Články na NZIP

 • Chrom

  Potravinové doplňky s chromem patří k nejprodávanějším a také nejvíce zneužívaným potravinovým doplňkům, jež uvádějí vliv na redukci hmotnosti a efekt na zlepšení kompenzace (vyrovnání) diabetu. To však nebylo prokázáno žádnými vědeckými studiemi. Část účinků je nekriticky převzata ze studií na zvířatech.

 • Klinické hodnocení léků

  Po výzkumné fázi a pozitivních výsledcích testů na zvířatech nebo buněčných kulturách přichází testování léčivé látky na pacientech. Klinické hodnocení probíhá podle předem určeného schváleného plánu v několika fázích. Cílem klinického hodnocení je prokázat bezpečnost a snášenlivost léku, ověřit jeho léčivé účinky a chování v lidském organismu a rovněž zjistit jaké jsou jeho nežádoucí účinky.

 • Masarykův onkologický ústav (MOÚ)

  Masarykův onkologický ústav (MOÚ) v Brně je specializovaným onkologickým centrem s nadregionální působností. V ústavu jsou soustředěny všechny nezbytné medicínské obory pro zajištění komplexní onkologické péče, která zahrnuje prevenci, epidemiologii, diagnostiku, jednotlivé modality protinádorové léčby a rehabilitaci.

Doporučené zdroje

 • Jak a kde se testovat na COVID-19

  Webové stránky ministerstva zdravotnictví nabízejí průvodce testováním na onemocnění COVID-19. Návštěvníci zde najdou přehled testů, aktuální informace o testování a jak probíhá, a také interaktivní seznam zapojených odběrových míst i s případnou volnou kapacitou.Antigenní testy jsou nyní zdarma dostupné lidem se zdravotním pojištěním v ČR jednou za tři dny. Podmínkou zároveň je, aby zájemce neprodělal onemocnění COVID-19 v předchozích 90 dnech. 

  Přejít na externí zdroj
 • Aktuální informace o novém koronaviru a onemocnění COVID-19

  V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru Ministerstvo zdravotnictví a Státní zdravotní ústav systematicky monitorují situaci a jsou v úzkém spojení jak s Evropským střediskem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC), tak i s experty ze Světové zdravotnické organizace (WHO). Ministerstvo zdravotnictví dále připravilo pro občany i pro zdravotníky souhrnné informace, které jsou průběžně aktualizovány.

  Přejít na externí zdroj
 • Očkovací portál občana

  Na očkovacím portále ocko.uzis.cz si každý může ověřit údaje o svém očkování proti onemocnění COVID-19 a zobrazit a stáhnout certifikát o provedené vakcinaci. V budoucnu očkovací portál nabídne kompletní zabezpečený elektronický přehled o všech typech očkování proti infekčním nemocem. Občan si zde také může změnit své kontaktní údaje. Tím získává možnost zkontrolovat, opravit nebo aktualizovat osobní údaje vložené do systému poskytovatelem zdravotních služeb, který vakcinaci provedl. Portál vakcinace je přístupný rovněž přes Portál občana. Přechodně se do něj lidé, kteří nemají elektronickou identitu, mohou přihlášovat pomocí SMS zprávy.

  Přejít na externí zdroj