Očkování proti COVID-19: informace pro onkologické pacienty a jejich blízké

Česká onkologická společnost ČLS JEP doporučuje onkologickým pacientům, aby se nechali naočkovat proti COVID-19. Používané vakcíny proti COVID-19 nepředstavují pro onkologické pacienty a jejich léčbu žádné zvláštní riziko.

Více v kategorii COVID-19

Články na NZIP

  • Ověřené informace o vakcínách proti COVID-19

    Vakcíny proti COVID-19 brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že vyvolávají imunitní odpověď proti tomuto viru. Bezpečné a účinné vakcíny proti COVID-19 jsou nutné k zajištění ochrany před tímto onemocněním, zvláště pak u zdravotnických pracovníků a ohrožených skupin obyvatelstva, jako jsou senioři či chronicky nemocní lidé.

  • COVID-19: čím je nový koronavirus tak nebezpečný?

    Jediný virus dokázal v roce 2020 drasticky změnit náš dosavadní způsob života. Lidstvo čelilo hrozbám virových infekcí – včetně pandemií – i v minulosti, není ale možné, aby byl kvůli každé nové infekci nebo chřipkové sezóně vyhlášen lockdown. Co tedy všichni pořád mají s novým koronavirem? Čím se po biologické stránce liší od jiných virů a proč tolik ohrožuje lidi i jejich živobytí? Článek byl převzat ze zpravodajského serveru BBC News [1].

  • COVID-19: diagnóza a léčba

    Onemocnění COVID-19 lze diagnostikovat přímo (PCR test) či nepřímo (test protilátek proti viru SARS-CoV-2). Léčba onemocnění COVID-19 je v současné době pouze symptomatická (podpůrná).

Doporučené zdroje