COVID-19: informace pro zdravotníky

Přehled informací, dokumentů, pravidel a doporučení pro zdravotnické pracovníky v souvislosti s epidemií koronaviru.

Pokračujte na původní zdroj

COVID-19: informace pro zdravotníky

Více v kategorii COVID-19

Články na NZIP

  • COVID-19: datové sady pro krajské a místní samosprávy

    Data o výskytu onemocnění COVID-19, provedených testech, diagnostikovaných případech, hospitalizovaných a vyléčených pacientech jsou sbírána v tzv. Informačním systému infekční nemoci (ISIN). Kromě dat pro širokou a odbornou veřejnost jsou k dispozici i datové sady na úrovni krajů, měst a obcí. K nim mají přístup určení zástupci krajských úřadů, krajských hygienických stanic a obcí s rozšířenou působností (ORP), aby byli informováni o aktuální situaci v daném místě a mohli na jejich základě přijímat další rozhodnutí

  • COVID-19: rizikové faktory a rizikové skupiny

    ECDC odhaduje, že asi 30 % populace Evropské unie a Velké Británie je buď starší 60 let nebo má nějaké chronické onemocnění. Někteří z nich bydlí v zařízeních dlouhodobé péče, kde jsou podmínky pro snadné šíření infekce.

  • COVID-19: doplňky stravy při pandemii

    Doplňky stravy jsou speciální druhy potravin, které jsou určeny pro doplnění výživově významných látek do organismu. Tyto látky se vyskytují v některých běžných potravinách, často však nejsou obsaženy v dostatečném množství v naší stravě. Jedná se zejména o vitaminy a minerální látky, které jsou důležité pro udržení a posílení zdraví, zejména pak imunitního systému. Ten hraje významnou roli v ochraně před infekcí SARS-CoV-2 a následným onemocněním COVID-19 (ale i dalšími druhy infekce), případně ve zmírnění průběhu již vzniklého onemocnění.

Doporučené zdroje