Zhoubné nádory vaječníků a vejcovodů

Zdroje věnované rizikovým faktorům, příznakům, diagnostice a léčbě rakoviny vaječníků a vejcovodů. Můžete se dozvědět, jakou stavbu a funkci mají vaječníky nebo jaké typy nádorů vaječníků a stadia onemocnění se rozlišují.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory vaječníků a vejcovodů

Více v kategorii Nádorová onemocnění

Články na NZIP

 • Endometrióza: léčba

  V současné době neexistuje žádná léčba, která by vedla k úplnému vyléčení endometriózy. Pro přizpůsobení léčby individuálním potřebám ženy je rozhodující, zda jsou na prvním místě silné bolesti, nenaplněná touha po dítěti nebo kombinace obou faktorů.

 • Odstranění dělohy (hysterektomie)

  Odstranění dělohy (hysterektomie) může být prováděno při různých rakovinných onemocněních, předstupních rakoviny dělohy, resp. děložního čípku, jakož i nezhoubných onemocnění dělohy. Provádí se ale jen tehdy, když už neexistují žádné další možnosti léčby, resp. když se u těchto stavů dá očekávat horší výsledek léčby. Operujícímu gynekologovi jsou přitom k dispozici různé operační techniky. Odstranění dělohy může mít dalekosáhlé důsledky pro tělesné a duševní zdraví ženy. Rozhodnutí k této operaci je proto – mimo nouzové situace – vždy učiněno vždy společně lékařem a pacientem.

 • Umělé oplodnění (IVF)

  Pokud se partnerským párům nedaří otěhotnět přirozenou cestou, přestože se o to pokouší déle než rok, lékař jim doporučí absolvovat vyšetření neplodnosti. V tuto chvíli se ještě nemusí jednat o tělesnou překážku nebo problém. Může se stát, že i podrobná vyšetření neodhalí žádnou příčinu a páru pomůže uklidnění, že problém nemají.

 • Endometrióza: příčiny a příznaky

  Endometrióza je benigní (nezhoubné), často chronické onemocnění, které se může vyskytnout kdykoli mezi pubertou a obdobím přechodu. Ačkoliv v posledních desetiletích došlo k velkému pokroku při výzkumu endometriózy, není vznik tohoto onemocnění (patogeneze) stále zcela objasněn. Dnešní medicína předpokládá, že se na vzniku podílí několik faktorů.

Doporučené zdroje