Zhoubné nádory prostaty

Zdroje věnované prevenci, rizikovým faktorům, příznakům, diagnostice a léčbě rakoviny prostaty. Získáte znalosti, které vám pomohou se orientovat v preventivních vyšetřeních, díky kterým lze zachytit rakovinu prostaty v časném stádiu, a dozvíte se, v čem spočívá a jak probíhá léčba zmíněného zhoubného onemocnění prostaty.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory prostaty

Více v kategorii Nádorová onemocnění

Články na NZIP

  • Zvětšená prostata: co to je?

    Prostata (předstojná žláza) je mužská pohlavní žláza, obvykle velikosti kaštanu. Je uložena v pánvi pod močovým měchýřem a obkružuje začátek močové trubice. Prostata produkuje sekret, který se při ejakulaci vyloučí do močové trubice a zajišťuje pohyblivost spermií. Funkce a růst prostaty jsou řízeny mužským pohlavním hormonem testosteronem.

  • Nedostatek testosteronu ve stáří

    Hormonální metabolismus člověka se ve stáří mění. V průběhu času ztrácí tělo schopnost správně regulovat hormony a je vylučováno méně hormonů. Je to součást normálního procesu stárnutí a fyzických změn ve stáří. U mužů pomalu klesá hladina celkového testosteronu od věku přibližně 40 let, o cca 0,4 % za rok. Produkce testosteronu se však obvykle nezastaví. U většiny mužů zůstávají hodnoty testosteronu i ve stáří v normálním rozmezí.

Doporučené zdroje