Zhoubné nádory kostí

Zdroje věnované projevům, diagnostice a léčbě rakoviny kostí, včetně Ewingova sarkomu a osteosarkomu. Jaké rozlišujeme typy kostních nádorů, co jsou kostní metastázy a proč vznikají? Jaká je šance na vyléčení při zasažení kosti zhoubným nádorem? Odpovědi na tyto otázky je možné nalézt v uvedených příspěvcích.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory kostí

Více v kategorii Nádorová onemocnění

Články na NZIP

 • Prebiotika

  Jako prebiotikum se označuje lidským střevem nestravitelná a nevstřebatelná složka potravin, která podporuje růst nebo aktivitu střevní bakteriální flóry.

 • Imunosuprese a diety

  Mnoho nemocí se v poslední době daří vyléčit díky imunosupresivní léčbě (omezení nebo zabránění činnosti imunitního systému); týká se to zejména leukemií a příbuzných nemocí, některých nádorů a jejich léčby transplantací kostní dřeně.

 • Pěší turistika

  Chůze je přirozenou formou pohybu bez ohledu na věk, zdravotní stav a kondici. Je ideální startovací a bezpečnou pohybovou aktivitou. Chůze v přírodě – turistika, je doprovázena i širokou škálou poznávacích činností v prostředí lesů, polí, luk, skal ale i setkáváním s národní historií, lidovou tradicí, sloužící jako prostředek k rozšíření vědomostí. Chůze se stává vhodnou kompenzací nepříznivých faktorů dnešní civilizace.

 • Fakultní nemocnice Plzeň

  Fakultní nemocnice Plzeň zajišťuje pro oblast Plzeňského kraje nemocným základní, specializovanou i takzvaně superspecializovanou medicínskou péči ve všech oblastech, s výjimkou popáleninové medicíny, transplantací kostní dřeně u dětí, nejsložitějších transplantací orgánů a operací srdce u dětí.

Doporučené zdroje