Obezita

Zdroje věnované obezitě a nadváze u dětí a dospělých, zdravotním rizikům, ke kterým vede obezita, redukční dietě, chirurgickému řešení obezity, zdravé výživě a prevenci obezity.

Pokračujte na původní zdroj

Obezita

Více v kategorii Obezita

Články na NZIP

  • Jak je definována obezita?

    Obezita patří k onemocněním, u kterých je dietní léčba nejvýznamnější. Nejde o pouhé uplatnění diety v redukci hmotnosti, ale i o dietní ovlivnění prognózy obézních. Optimální je dosažení redukce hmotnosti, to je však u části nemocných neúspěšné.

  • Obesity news: Zpravodajský portál pro prevenci a léčbu obezity

    Obezita spolu s nadváhou jsou nejrozšířenějšími onemocněními na celém světě. Bohužel většina takzvaně zaručených postupů hubnutí je vysloveně nepravdivých. Portál obesity-news.cz vznikl ve spolupráci s předními odborníky. Umožní vám rychle se zorientovat v problematice obezitologie, v přístupu k obéznímu pacientovi a pomůže vám nalézt některé cesty k hubnutí.

  • Obezita a spánek

    Vztah mezi nadváhou, obezitou a spánkem je zřejmý. Občas to funguje jako začarovaný kruh. Nedostatek spánku a/nebo nepravidelný spánek vede ke zvýšenému energetickému příjmu v průběhu dne především z důvodu prevence únavy a usínání. Následně dochází k vzestupu hmotnosti a k dalšímu zhoršování kvality spánku.