Zhoubné nádory kůže

Zdroje věnované nezhoubným i zhoubným nádorům kůže, včetně obávaného maligního melanomu, informacím, jakým změnám na kůži věnovat pozornost, vyšetření mateřských znamének lékařem, léčbě nádorů a radám, jak svoje tělo chránit před rakovinou kůže.

Pokračujte na původní zdroj

Zhoubné nádory kůže

Více v kategorii Nádorová onemocnění

Články na NZIP

  • Alergie na slunce

    Sluneční svit je zdrojem tepla, zlepšuje náladu a je důležitý i pro látkovou výměnu v kostech. Součástí slunečního svitu je ultrafialové záření (UV záření), jehož nadměrné množství může vést k nepříjemným důsledkům, např. ke spálení kůže, jejímu předčasnému stárnutí a ke zvýšenému riziku zhoubných kožních nádorů. Radost ze slunečního svitu mohou zkalit i zarudlé a svědivé změny na kůži, které vznikají působením slunečního svitu a souhrnně se označují jako „alergie na slunce“.

  • Alergická kontaktní dermatitida: spouštěče a prevence

    Pro alergickou kontaktní dermatitidu existuje mnoho různých spouštěčů. Kůže zrudne a svědí na místě, kde došlo k přímému kontaktu se spouštějící látkou. Alergické kontaktní ekzémy nejčastěji vyvolávají kovy (např. nikl). Látkám způsobujícím alergii můžete být vystaveni jak doma, tak práci. Co můžete udělat, abyste vzniku alergické kontaktní dermatitidy předešli?

  • Pátá nemoc

    Pátá nemoc (lat. erythema infectiosum) je infekční onemocnění způsobené parvovirem B19, které probíhá většinou bez obtíží. Nejdříve je postižen obličej. Nemoc zpravidla ustoupí i bez léčby a její průběh je bez komplikací.

Doporučené zdroje