Nachlazení

Zdroje věnované původcům nákazy, prevenci, cestě přenosu, projevům, diagnostice a léčbě nachlazení. Dozvíte se, jak posílit imunitní systém, ve kterém ročním období jsme nejvíce ohroženi nachlazením nebo jaký je rozdíl mezi nachlazením, chřipkou a onemocněním COVID-19.

Pokračujte na původní zdroj

Nachlazení

Více v kategorii Ušní, nosní a krční (ORL)

Články na NZIP

  • Pylové alergie: diagnóza

    Ke stanovení diagnózy na pylovou alergii existují různé metody. Už při zjišťování informací potřebných k bližší analýze pacientovy nemoci (anamnéza) lze zjistit mnohé o možném alergickém riziku. Indicie zprostředkovávají např. typické příznaky jako kašel v určitých obdobích nebo záněty očních spojivek.

  • Alergie na prachové roztoče: příznaky a diagnóza

    Alergií na prachové roztoče přibývá. Mohou za to především zateplovací stavební opatření: utěsněná okna snižují výměnu vzduchu a zvyšují vzdušnou vlhkost v místnosti. Tím se vytvářejí vynikající životní podmínky pro prachové roztoče. Obzvláště velké množství alergenů vdechuje člověk ve spánku. Typické pro alergii na prachové roztoče jsou proto potíže vyskytující se především v noci a ranních hodinách.

  • Rýma

    Rýma je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny. Sliznici oslabenou nachlazením, výkyvy teplot, stavem ovzduší nebo stresem napadnou viry, případně později bakterie. Zánět způsobí zduření a překrvení sliznice, která pak omezuje průchodnost nosu a projevuje se výtokem, který může být vodnatý, hlenohnisavý nebo hnisavý. Rýmu může provázet kašel nebo další příznaky infekce horních dýchacích cest.

Doporučené zdroje