Zdroje věnované příčinám, projevům, diagnostice a léčbě lymfedému. Kde se nejčastěji vyskytuje a která onemocnění může doprovázet lymfatický otok či jaké mohou být jeho komplikace? Jaký význam má při uvedených potížích lymfodrenáž, rehabilitace nebo tejpování? Odpovědi na tyto otázky naleznete v uvedených příspěvcích.
Související témata: Cévní mozková příhoda, Chlopenní vady, Infarkt myokardu a angina pectoris, Jiná onemocnění kardiovaskulárního systému, Onemocnění lymfatických cév, Onemocnění srdečního svalu, Onemocnění tepen, Onemocnění žil, Poruchy srdečního rytmu (arytmie), Srdečně-cévní onemocnění: výživa a pohyb, Srdeční selhání, Vrozené srdeční vady, Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Více v kategorii Srdce, krevní oběh a cévy
Články na NZIP
-
Srdce: struktura a funkce
Srdce je sval velikosti pěsti. Bije přibližně 80× za minutu, což za 80 let života činí více než 3 miliardy úderů a 200 milionů litrů přepravené krve. Nervový systém srdce je do značné míry nezávislý na centrální nervové soustavě, jeho činnost však může být stimulována autonomním (vegetativním) nervovým systémem – to se projevuje například tak, že srdce bije silněji při strachu, panice nebo naopak při radosti.
Doporučené zdroje
-
Biopsie
Co je biopsie a v jakém případě ji lékař požaduje? Jaké typy biopsie se provádějí? Jak probíhají některé druhy biopsie a jaké zdravotní komplikace mohou v některých případech nastat? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají daného tématu, naleznete v uvedených zdrojích.
-
Bolest hlavy
Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti hlavy a kdy je třeba vyhledat odbornou pomoc? Proč vzniká migréna a jaké jsou její projevy? Co je aura a kdy se objevuje? Odpovědi na tyto otázky a další informace k danému tématu naleznete v uvedených zdrojích.
-
CT vyšetření
Co je výpočetní tomografie (CT) a jak probíhá? Kdy se k tomuto vyšetření přistupuje a jakou vyžaduje přípravu ze strany pacienta? Jaký je princip pozitronové emisní tomografie a ve kterém oboru se nejvíce využívá? Jaká příprava tomuto vyšetření předchází? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají uvedených vyšetřovacích zobrazovacích metod, naleznete v těchto zdrojích.
-
Magnetická rezonance
K čemu se používá magnetická rezonance a jaké jsou její výhody? Kde se vyšetření provádí, jak probíhá a jaká příprava ze strany pacienta by mu měla předcházet? Odpovědi na tyto otázky a další informace, které se týkají této diagnostické zobrazovací metody, naleznete v uvedených zdrojích.